Teraz jest 2019-11-17, 15:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-11-03, 13:09 

Fish is still on the hook. Resist temptation to reel it in!
Po "amerykansku". Czy to wyrażenie, w odniesieniu do osoby, ma pozytywny czy negatywny wydźwięk? Dzięki za pomoc :)

Ann

PostNapisane: 2009-11-03, 15:21 

Eeeej, przeglądacie ten wątek i nie odpowiadacie? Naprawdę zależy mi na tym, by znać znaczenie tego wyrażenia...

PostNapisane: 2009-11-04, 01:15 

no, zastanawiam sie -
jakby wmiare dokladnie przetlumaczyc - rybka ciagle jescze na haczyku, powstrzymaj sie od wciagniecia jej.

jesli chodzi ci o znaczenie metaforyczne jakie mozna temu przypisac - on the hook - moze znaczyc ze juz ktos jest w cos wplatany, zainteresowany czyms, wciagniety w cos

ale z drugiej strony - nie wiem w takim razie dlaczego mowia 'still' - znaczy ze - jeszcze jest zainteresowany to nie bedziemy go popychac do dzialania - to znaczy czeka ktos az sie ta osoba ktora jest na 'hook' z tego interesu wycofa?

czy nie powinno byc ze:

fish is already on the hook. resist temptation to reel it in - czyli ze - juz go w cos wciagnelismy a teraz troche go przetrzymamy (moze udajac ze to nam sie juz odwidzialo - i tym sposobem zainteresujemy/sklonimy osobe do dzialania)

tak sobie mysle nad tym caly czas ... zalezy od kontekstu wypowiedzi w jakiej to sie pojawilo

PostNapisane: 2009-11-04, 18:05 

Super, dzieki! Tez mi przyszla na mysl podobna wersja.
Chodzi tu o zwiazek miedzy kobieta a mezczyzna. Kobieta czeka na to, by jej partner zdecydowal sie, czy chce z nia byc, czy nie. Ale z drugiej strony, bedac z nia, korzysta z zycia w pelni. Ona o tym juz wie, a koledzy skomentowali to w taki a nie inny sposob.
Mi sie raczej wydawalo, ze ryba jest nadal na haczyku, wiec powstrzymaj swoj temperament, albo opanuj sytuacje, a ona sie wkreci i bedzie wszystko ok. Tak przynajmniej ja to widze :/
Ale serdecznie dziekuje za pomoc ;) :*

Ann

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]