Teraz jest 2019-09-19, 15:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-03, 18:52 

witam! za 3 tygodnie wyjezdzam do Irlandii do pracy jako sprzątaczka, calkowicie nie znam jezyka angielskiego i nie umiem sobie poradzic ze skompletowaniem słownictwa mi potrzebnego dlatego prosze o pomoc - o jakies linki i przydatne mi zwroty, z góry dziekuje :)

PostNapisane: 2007-08-03, 20:25 

najblizsza ksiegarnia i rozmowki polsko-angielskie. Na przyklad.
Zwykly slownik (http://www.dict.pl na przyklad...)

Off-topic:
A poza tym to mi rece opadaja przy takich postach... Agencje posrednictwa (lub pracy tymczasowej) juz nie rozmawiaja z osobami nie dogadujacymi sie po angielsku...
(Z nielicznymi wyjatkami) pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawca jest... przez telefon. A to najtrudniejszy sposób rozmowy, nawet w języku ojczystym. Wyobraz sobie, ze jestes akurat w glosnym autobusie (lub przy ruchliwej drodze), dzwoni do Ciebie ktos i probuje rozmawiac po angielsku. A Ty musisz umowic sie na spotkanie face-to-face.

I niestety (wujek dobra rada), jesli nie jedziesz do chlopaka/narzeczonego/meza, to lepiej wykup od razu bilet powrotny :cry: Serio!
Chyba, ze masz duzo szczescia - ale wtedy lepiej pusc kupon totka.

Pozdrawiam
Zgryzliwy AdamS.
(za miesiac w Polsce po przeszlo 2 latach w Irlandii)

PostNapisane: 2007-08-04, 17:12 

Adam S napisał(a):

I niestety (wujek dobra rada), jesli nie jedziesz do chlopaka/narzeczonego/meza, to lepiej wykup od razu bilet powrotny :cry: Serio!
Chyba, ze masz duzo szczescia - ale wtedy lepiej pusc kupon totka.

Pozdrawiam
Zgryzliwy AdamS.

rzeczywiscie zgryzliwy :wink: generalnie nie czaje o co chodzi z tym mezem. moja dziewczyna jest we francji juz od 3 tygodni, pracuje jako babysitter i daje sobie rade :) choc jest ciezko. kobiety sa dzielne wbrew pozorom. a slownictwo dla polinki by wygladalo tak: najbardziej podstawowe to oczywiscie:
a brush-szczotka, zmiotka
a mop- mop
to mop- zmywac podloge
sweep- zamiatac
a dustpan-szufelka
a dish washer- zmywarka do naczyn
a dish- naczynie
wiecej szczególów na tej stronie :wink:
powodzenia w pracy, duzo odwagi i szczesliwego powrotu do kraju :D

Ostatnio edytowano 2007-08-04, 19:27 przez plywak_21, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2007-08-04, 18:39 

plywak_21 napisał(a):
moja dziewczyna jest we francji juz od 3 tygodni, pracuje jako babysitter i daje sobie rade :)
W rodzinie francuskojezycznej bez zadnej znajomosci jezyka francuskiego :?:

Cytuj:
najbardziej podstawowe to oczywiscie:
a brush-szczotka, zmiotka
a mop- mop
to mop- zmywac podloge
sweep- zamiatac
a dustpan-szufelka
a dish washer- zmywarka do naczyn
a dish- naczynie
No wlasnie. Polinka napisala, ze CALKOWICIE nie zna jezyka. Wiec napisz to fonetycznie, cos takiego jak w ponizszej lince, ale w druga strone :lol:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,4353401.html

cziirs,
Adm

Tytuł:
PostNapisane: 2007-08-04, 18:59 

Może to pomoże:

http://www.e-ang.pl/nauka-slowek,House.html

PostNapisane: 2007-08-04, 19:24 

Adam S napisał(a):
plywak_21 napisał(a):
moja dziewczyna jest we francji juz od 3 tygodni, pracuje jako babysitter i daje sobie rade :)
W rodzinie francuskojezycznej bez zadnej znajomosci jezyka francuskiego :?:

no nie zupelnie jest na romanskiej :roll: , ale wedlug mnie, na podstawie tego co widze, mozne dac sobie rade nawet bez jezyka. jestem teraz w anglii i pracuje w hotelu. sa tu ludzie, którzy nie sa w stanie nawiazac dluzszej konwersacji. wiecej po prostu nigdy sie nie uczyli jezyka i daja sobie rade. i slowo daje jestem dla nich pelen podziwu :) a co do polinki skoro juz pyta to przynajmniej wykazuje dobre checi, pewnie sie nauczy tych slówek, wiec nie wypada nie pomóc.
Adam S napisał(a):
No wlasnie. Polinka napisala, ze CALKOWICIE nie zna jezyka. Wiec napisz to fonetycznie, cos takiego jak w ponizszej lince, ale w druga strone Laughing

no jezeli nie uczyla sie jezyka to transkrypcja raczej jest bez celowa, bo jak ma znac róznice pomiedzy wedge a ash nie znajac zapisu :)
Adam S napisał(a):

stary jak ty wytrzymales dwa lata. ja tu jestem tydzien i juz mi sie tęskni do rodzinki :( a jeszcze mam tu siedziec prawie dwa miesiace :( :(

PostNapisane: 2007-08-06, 07:37 

Polinka napisał(a):
witam! za 3 tygodnie wyjezdzam do Irlandii do pracy jako sprzątaczka, calkowicie nie znam jezyka angielskiego i nie umiem sobie poradzic ze skompletowaniem słownictwa mi potrzebnego dlatego prosze o pomoc - o jakies linki i przydatne mi zwroty, z góry dziekuje :)

rychło w czas :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2007-08-06, 18:20 

dziekuje, za słownictwo i linki:) bardzo mi pomogly. Drogi Adamie, zgadzam sie z Pływakiem ze nie do konca masz racje, bo brak znajomosci jezyka nie jest jednoznaczy z brakiem mozliwosci dogadania sie i pracy za granica, znajac podstawowe słownictwo potrzebne mi w pracy wydaje mi sie ze mozna sobie poradzic, wiadomo latwo nie bedzie...prace zalatwila mi kuzynka mieszkajaca w irlandii, wiec faktycznie sama tam nie bede i to jest duzy plus mojego wyjazdu. MPS o swoim wyjezdzie dowiedzialam sie z dniu napisania tego postu, wiec Twoja uwaga nie jest zbyt celna, jeszcze raz wielkie dzieki:):)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-09-14, 13:57 

Polecam słownik Getionary.pl

http://www.getionary.pl/search?query=go ... _pol&ln=pl

Jest tam dużo zwrotów, przykładowych zdań. Jest bardzo dobry dla początkujących (jak i zaawansowanych). Dużo się nauczysz z niego.
Ja bym się nie odważyła się jechać do Irlandii, narazie wolę pracować i edukowac się w Polsce, jedynie ewentualnie dorywczo np. na wakacje by sobie dorobić ale na dłużej nie chciałabym 8)

Życzę powodzenia! :wink:

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]