http://forum.dict.pl/

gdzie w końcu ma być ta data w listach formalnych
http://forum.dict.pl/viewtopic.php?f=10&t=13920
Strona 1 z 1

Autor:  Elatek [ 2009-12-07, 23:31 ]
Tytuł:  gdzie w końcu ma być ta data w listach formalnych

Zawsze myślałam, że datę w listach formalnych ( i nieoficjalnych zresztą też), pisze się w prawym górnym rogu od adresem nadawcy. Ąż tu kiedyś w jednym z podręczników na rynku( nie podam wydawnictwa) patrze a tu jest wzór listu formalnego, na którym data jest umieszczona pod adresem odbiorcy w lewym rogu???? No to w końcu gdzie ma być? A może obie opcje są poprawne?
Dzięki

Autor:  silversplit [ 2009-12-08, 01:03 ]
Tytuł:  Re: gdzie w końcu ma być ta data w listach formalnych

wiesz co, popatrzylam na pare listow - i data gdzies po prawej stronie sie placze na nich, akurat w tych na ktore patrze jest pod adresem nadawcy, czasem od raz u w nastepnej linijce pod spodem, czasem ze dwie linijki pod.

czasem po prawej wogole nie ma adresu nadawcy tylko jest sama data, wiec mysle ze trend jest zeby po prawej, ale pewnie jak jakis nastepny list znajde to sie okaze ze po lewej tez pisza.

tak naprawde to sie do umiejscowienia daty przyczepiaja tylko chyba na egzaminach FCE; w zyciu codziennym to sie swiat nie zawali jak napiszesz po lewej.

wiec podsumowujac - moze lepiej i sensowniej po prawej? bo szczerze powiedziawszy nie zwrocilam nigdy uwagi czy w innych miejscach niz po prawej pisza date.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/