Teraz jest 2018-12-12, 23:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-07-16, 19:43 

jak przetłumaczyć??

Tytuł:
PostNapisane: 2008-07-16, 19:52 

`extramural studies`

Tytuł:
PostNapisane: 2008-07-17, 14:19 

dziękuje bardzo :):):)

PostNapisane: 2010-10-26, 15:03 

a ja jeszcze spytam -jak to będzie lepiej wygladac w CV? Znalazlem jeszcze takie okreslenia na studia zaoczne:
-part-time studies
-weekend courses

czy poprostu pozostac przy 'extramural studies'?

PostNapisane: 2010-10-28, 12:53 

'extramural studies' to forma poprawna. :]

PostNapisane: 2010-10-29, 20:49 

A CV chyba nie podpisujemy - Curriculum Vitae tak jak w Polsce się przyjęło tylko - Resume?
Nie lepiej Curriculum Vitae - zastąpić słowem " Życiorys "

PostNapisane: 2011-01-31, 15:16 

Tak, Resume będzie poprawną wersją, jednak określenie CV i Curriculum Vitae uważa się za poprawne.
Curriculum Vitae można zastąpić też określeniem życiorys zawodowy.

PostNapisane: 2011-06-25, 12:25 

sudia zaoczne/niestacjonarne czyli odbywajace sie w weekendy - w polsce mowi sie extramural - ale jak dla mnie to jest bledne okreslenie.
jesli to sa studia organizowane na uniwerku i nie sa to sudia typu distance learning kiedy to np uczysz sie przez internet i nie ma zjazdow jako takich albo jest jeden czy dwa w roku, to nie rozumiem dlaczego nie mowi sie po prostu part-time albo weekend studies z zaznaczeniem ze jest to normalny kurs magisterski etc

czesto sie nad tym zastanawiam wiec bardzo chetnie sie dowiem dlaczego wszyscy sie upieraja na extramural

--------------
cv jest poprawne! dlaczego mialo by nie byc?
curriculum vitae tez.

tu mozna sobie poczytac artykul na ten temat.
http://billbennett.co.nz/why-a-cv-is-no ... -a-resume/

zalezy gdzie i na jaka posade aplikujesz

pracodawcy moga chciec co innego zaleznie od typu pracy i kierunku zawodowego wiec sie trzeba zastanowic co oni chca, lub tez czy do agencji wysylasz ogolne cv takie ktore ma pokazac ze ndajesz sie do roznego typu prac, albo tez konkretnie w odpowiedzi na dana posade.

dla przykladu z mojego doswiadczenia w pracach o jakie aplikuje z internetu, powinien byc opis posady z obowiazkami i praca jaka bedziesz wykonywac i czesto bywa formularz do wypelnienia ktory zawiera informacje na temat poprzedniego doswiadczenia i pracy jaka sie wykonywalo oraz edukacji.
dodatkowo jest 'statement' w ktorym odnosisz sie do wymagan jakie maja pracodawcy do kandydata zawarte w opisie posady i piszesz jak spelniasz ich oczekiwania.

ja to robie w formie oddzielnych paragrafow zatytulowanych zgodnie z danym wymaganiem i w paru paragrafach pisze dlaczego spelniam te kryteria. tylko nie slogany w sensie jestem pracowity i poptrafie pracowac w zespole jak i samodzielnie - tylko konkrety pokazujace w jaki sposob to robisz.

czyli czasami wypelnia sie formularz w ktorym sa zawarte info takie jak z cv i didajesz personal statement w ktorym sie odnosisz konkretnie do wymagan,
lub tez samo cv. albo jakas kombinacje tego - ale podkreslam to jest z mojego doswiadczenia w mojej dziedzinie.

nie slyszalam zeby sie podpisywalo cv nigdzie, raczej dajesz przeciez swoje imie i nazwisko i dane kontaktowe w naglowku

PostNapisane: 2011-06-26, 12:42 

aha i jeszcze dodam gwoli wyjasnienia - jesli w polsce opisywalabym kurs magisterski zaoczny po angielsku np na stronie internetowej uniwerku to napisalabym ze jest to kurs magisterski part time odbywajacy sie w co drugi weekend albo w kazdy weekend (zaleznie od kursu) - bo jest to informacja jaka potrzebuja ludzie zeby sie zdecydowac na dany kurs.

natomiast jakbym we wlasnym cv pisala to napisalabym po prostu kurs magisterski taki i taki i dodalabym lata w jakich zostal zrobiony - powiedzmy - 2000-2002 albo dalabym tylko date ukonczenia tego kursu - czyli 2002. nie ma potrzeby pisac ze byl to kurs odbywajacy sie w weekendy albo ze byl part time. chyba ze chce sie pokazac ze jest sie osoba ktora z sukcesem laczy prace i studia i w dni robocze pracuje a weekendy zakuwa. - wszystko zalezy co podkreslamy w cv :twisted: jak pracodawca bedzie drazyl jaki to byl typ kursu to mozna mu taka informacje dostarczyc potem.

tak samo w roznego rodzaju aplikacjach piszemy to na co chcemy zeby zwrocil uwage pracodawca etc.

jesli sa to transkrytpy ze studiow - to uwazam ze rowniez bez sensu jest wypisywanie ze kurs byl weekendowy. nie jest to istotna informacja ktora ma zwiazek z wiedza jaka zdobyl student - czy zakuwal w poniedzialek czy niedziele.

to juz dla tych co lubia drazyc:
mozna sie zastanawiac w jaki sposob sa opisane studia zaoczne jesli odbywaja sie w kazdy weekend - czyli jakby dwa dni w tygodniu - w anglii kursy ktire ja ogladalam odbywaly sie dwa dni w tygodniu co tydzien i byly nazwane full-time. part-time byl wtedy jesli przychodzilo sie tylko na jeden dzin w tygodniu. jesli w poslce zaoczne sa co tydzien - to mozna sie zastanawiac co z tym zrobic i ewentualnie dopytac na wydziale w jaki sposob sie patrzy na takie studia czy to jest part-time czy full-time.
zaleznie od wydzialu kazdy ma inna ilosc godzin tygodniowo i inaczej nazywa - jest to dosc pokretny temat wedlug mnie

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]