Teraz jest 2018-12-10, 08:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-01-03, 17:28 

Witam,

Dla własnej wiadomości tłumaczyłem sobie tekst, ale z racji tego, że jest on dla mnie dość ważny prosiłbym o sprawdzenie tłumaczenia i uzupełnienia go tam gdzie ja nie potrafiłem.

Cytuj:
One letter should come from a university professor or instructor, ideally from your main field of study; the other letter may come from another university faculty member or an adult, non-family member who has supervised your education, work, or other extra-curricular activities.

Recommenders must attach a completed cover form to their recommendations (this form is part of the application form). Both letters must be in sealed envelopes, and the person writing the recommendation must sign across the sealed area of the flap.

Jeden list powinien zostać napisany przez pracownika dydaktycznego uczelni, najlepiej związanego z kierunkiem twoich studiów; drugi może zostać napisany przez inną osobę uczącą się na wydziale (chodzi tu po prostu o kolegę czy innego pracownika dydaktycznego?) lub dorosłą, niespokrewnioną osobę mającą wpływ na twoją edukację, pracę bądź [... nie wiem jak to określić po polsku].

Polecający muszą załączyć [...] do swoich listów (forma jest częścią formularza zgłoszeniowego). Oba listy muszą być przypieczętowane (chodzi o zamknięcie czy o pieczątki uczelni? - chyba o to pierwsze) a autor rekomendacji musi podpisać się wzdłuż zamknięcia koperty.

Proszę o pomoc :)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-01-11, 02:42 

"another university faculty member" - to jednak pracownik wydzialu, a nie inny student.

"who has supervised your education, work, or other extra-curricular activities." - nie tyle majacy wplyw, ale (doslownie) nadzorujacytwoja edukacje, prace lub inna dzialalnosc poza programem studiow.

"sealed envelopes" - zaklejone koperty, nie musza byc zalakowane.

PostNapisane: 2014-08-22, 15:20 

Jeżeli szukacie tłumacza przysięgłego bądź chcecie przetłumaczyć tekst na język obcy albo z obcego na polski to polecam kompetentne biuro tłumaczeń Diunia. Kapitalna obsługa, przełożyli mi materiały oraz dokumenty zawodowe (w tym CV) w niesłychanie zwięzłym czasie, co było nadzwyczaj ważne, gdyż wyjeżdżałem zagranicę do pracy. 100% zadowolenie gwarantowane. Gorąco polecam.

PostNapisane: 2014-11-23, 10:48 

Miałam coś podobnego przygotować na studiach. Przydało się.

PostNapisane: 2015-01-14, 12:37 

a znacie jakieś dobre biuro tłumaczeń online?

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]