http://forum.dict.pl/

umowa licencyjna
http://forum.dict.pl/viewtopic.php?f=3&t=14210
Strona 1 z 1

Autor:  blackie26 [ 2010-06-30, 08:33 ]
Tytuł:  umowa licencyjna

Tłumacze, tłumacze i ten punkt zdecydowanie mnie przerasta. Pomocy!

The waiver by either Party of a breach of any provision by the other Party shall not be construed as a waiver of any succeeding breach of the same or any other provision, nor shall any delay or omission on the part of either Party to exercise any right that it has operate as a waiver of any right by that Party.

Od razu chylę czoła przed tym, kto to ogarnie!

Autor:  DorotaK [ 2010-06-30, 09:34 ]
Tytuł:  Re: umowa licencyjna

Czego dotyczy ta umowa licencyjna?
Jeśli oprogramowania, to takie zapisy są +/- standardowe i można spróbować odnaleźć odpowiedni fragment w treści licencji do wersji polskiej. Te fragmenty tekstów licencji są karkołomne nawet po polsku.

Moja próba tłumaczenia:
Wypowiedzenie (umowy) przez każdą ze Stron, z powodu złamania któregokolwiek postanowienia przez drugą Stronę, nie może być interpretowane/rozumiane jako wypowiedzenie z powodu jakiegokolwiek kolejnego złamania tego samego lub jakiegokolwiek innego postanowienia, ani nie może opóźniać lub pomijać, w części dotyczącej każdej ze Stron, skorzystania z prawa, które działa jak wypowiedzenie jakiegokolwiek prawa przez tę Stronę.

Dobrze by było, żeby ktoś bardziej wprawiony w tekstach prawniczych, poprawił to i wygładził.

Autor:  blackie26 [ 2010-06-30, 10:15 ]
Tytuł:  Re: umowa licencyjna

Umowa dotyczy licencji na korzystanie z projektów graficznych. nawet jeśli jest to wersja niewygladzona, to i tak jestem ogromnie wdzieczna!

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/