Teraz jest 2018-12-17, 00:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-09-04, 00:25 

Dzień dobry wszystkim,
może najpierw kilka słów wyjaśnienia. Otóż - język angielski kocham jak polski i uczę się go dzielnie od wielu lat, ale naprawdę intensywnie od czterech, czyli od czasu kiedy zapisałam się do szkoły językowej. Tam nadrobiłam braki, podciągnęłam się z gramatyki, poszerzyłam słownictwo i tym sposobem przeszłam z poziomu intermediate do "advanced". Słowo "advanced" piszę w cudzysłowie, bo zdaję sobie sprawę, że moje umiejętności z zaawansowaniem nie mają wiele wspólnego, tak się po prostu nazywał poziom w szkole, po którym można robić już właściwie tylko certyfikaty, ale jakoś jeszcze się na tym etapie nie widzę. Nie chcąc więc tracić kontaktu z językiem i nie wiedząc co z sobą zrobić po kursie "zaawansowanego" angielskiego, postanowiłam zacząć czytać angielskie książki. Mam ich w domu sporo, niestety wszystkie dość wyszukane. Łatwiejszy od Steinbecka i Hemingwaya wydawał mi się Le Carre i męczę teraz jego "A small town in Germany". Przyznam, że idzie mi jak po grudzie, ze zrozumieniem ciężko, poznaję chociaż nowe wyrazy... Ale to już trochę inny temat. Wracając do tematu zawartego w tytule wątku, interesuje mnie co miał na myśli bohater wypowiadając takie zdanie:

"Here, how did Myra's birthday go, then? Good show was it? I'll bet she had a lovely time."

Kompletnie nie rozumiem o co chodzi. Gość mówi, że będzie zakładał (w przyszłości), że ona się świetnie bawiła (w przeszłości)?

Gdyby ktoś był tak miły i mi to dziwadło przetłumaczył, wytłumaczył co to jest i kiedy to stosujemy, to byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam!

PostNapisane: 2012-09-09, 18:49 

Nie ma tu specjalnie wiele do tłumaczenia;

I'll bet (albo I bet) oznacza tu założę się, że w znaczeniu jestem pewien, że

Czyli: Jestem pewien, że uroczo się bawiła.

tutaj dowód: http://www.macmillandictionary.com/dict ... ritish/bet

PostNapisane: 2012-09-13, 13:27 

Wielkie dzięki. Zawsze w takich sytuacjach mam wrażenie, że odpowiedź była naprawdę prosta i zastanawiam się, jak mogłam na nią nie wpaść... Podobnie z wyrazami. Taki lunatyk na przykład. Człowiek dowiaduje się jak to jest po angielsku i myśli, że właściwie powinien był do tego sam dojść. Ale jakoś nigdy tak się nie dzieje :) Jeszcze raz dziękuję. Wpadnę tu z następnym problemem pewnie niedługo.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]