Teraz jest 2019-08-20, 05:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Forum DICT
PostNapisane: 2007-05-09, 19:46 

Witam,

Mam ostatnio wrazenie, ze serwer na ktorym 'stoi' forum DICT ma jakies problemy. Dlaczego tak sadze? Otoz forum laduje mi sie ostatnio wyjatkowo wolno, czasem nawet przegladarka zwraca blad zapytania. Pisze o tym, bo tylko na tym forum mam ostatnio pewne problemy z 'predkoscia'. Czy u was, innych userow DICT, sprawa ma sie podobnie :?:

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-09, 19:49 

szczerze mówiac nic nie zanotowalem :roll:

Tytuł: Re: Forum DICT
PostNapisane: 2007-05-09, 22:44 

pytacz88 napisał(a):
Mam ostatnio wrazenie, ze serwer na ktorym 'stoi' forum DICT ma jakies problemy. Dlaczego tak sadze? Otoz forum laduje mi sie ostatnio wyjatkowo wolno, czasem nawet przegladarka zwraca blad zapytania. Pisze o tym, bo tylko na tym forum mam ostatnio pewne problemy z 'predkoscia'. Czy u was, innych userow DICT, sprawa ma sie podobnie :?:

Niestety tak, uroki popularności... Z tego co wiem to łącze obsługuje dwa słowniki i dwa fora i czasem po prostu wysyca się... W tej chwili też nie jest za różowo (zdarza się ponad 30s oczekiwania na odpowiedź serwera) a do serwera mam jakieś 400m w linii prostej :)

Miejmy nadzieję, że problem zniknie wraz z zakończeniem matur i roku szkolnego :)

Pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-10, 20:58 

Byc moze nie ma srodkow na wykupienie konta u jakiegos providera typu home.pl lub na wykupienie serwera dedykowanego, to moze sprobowac takimi 'indianskimi' sposobami.

Mam swiadomosc, ze akurat fora internetowe, w stosunku do tego co wykorzystuja slowniki, nie sa tutaj glownym problem. Niemniej jednak moze warto rozwazyc zmiane phpBB (pewnie i tak GZIP jest wlaczana) na skrypt wykorzystujacy mniejszy potencjal serwera jak np punBB?

Jednakze szkoda, bo serwisy takie jakie jak DICT powinny dzialac dobrze bez wzgledu na okres (czy rok szkolny czy wakacje). Wyglada to malo 'profesjonalnie', ale mam swiadomosc, ze czasem bez odpowiednich srodkow nie ma jak walaczyc z uciekajacym limitem transferu czy tez z zapchanym laczem :P

Ale przynajmniej rozwialem swoje watpliwosci co do tego, ze tylko u mnie dzieje sie cos dziwnego :)

Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-12, 12:19 

pytacz88 napisał(a):
Byc moze nie ma srodkow na wykupienie konta u jakiegos providera typu home.pl lub na wykupienie serwera dedykowanego, to moze sprobowac takimi 'indianskimi' sposobami.

Tylko po co hostować, jeśli posiada się własny dedykowany serwer?

pytacz88 napisał(a):
Mam swiadomosc, ze akurat fora internetowe, w stosunku do tego co wykorzystuja slowniki, nie sa tutaj glownym problem. Niemniej jednak moze warto rozwazyc zmiane phpBB (pewnie i tak GZIP jest wlaczana) na skrypt wykorzystujacy mniejszy potencjal serwera jak np punBB?

Problemem chyba nie jest wydajność serwera, bo fora działają fizycznie na innej maszynie niż słowniki (porównaj sobie IP). Ale zapytam jeszcze admina jeśli nie zapomnę.

Pozdr.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]