Teraz jest 2019-07-23, 05:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-07, 21:33 
Ludzie: Polisz lejdi spod Victorii

Bardzo lubi Ingliszów. Fajne pepole. Dają jedzenie, pieniądze. Tylko zimno tu, mówi Alicja Makola. Kobieta "rezyduje" w bramie vis-à-vis dworca Victoria.

Alicja zjeździła już spory kawałek Europy. Poza Irlandią, którą kocha jak w piosence zespołu Kobranocka, była też we Francji i Hiszpanii. Miło wspomina też Paryż i Strasburg. W Madrycie czuła się świetnie, bo było ciepło.

Ale ludzie straszni. Nawet bułki nie dadzą. Biedowałam tam okropnie. Tyle, że cieplutko tam, mówi Alicja Makola. Inglisze to co innego. Nie brakuje mi ani pieniędzy, ani jedzenia, zachwyca się hojnością Wyspiarzy.

W samych superlatywach mówi także o Irlandczykach. Jak twierdzi, dostawała tam od ludzi nawet po 50 euro.

Alicja ma własny angielski. Spolszczyła "English" i "people" na "Inglisze" i "pepole", wydaje się to być nowatorskim rozwiązaniem językowym. Jak się wydaje, w jej przypadku zupełnie wystarczy jeszcze znajomość trzech innych słów: "yes", "please" oraz "thank you".

Jak mówi, uwielbia Brytyjczyków. Pretensje ma tylko do "sekurity" z Victorii. Przeganiają, gdy chce iść do toalety, chociaż chce zapłacić 20 pensów, jak się należy.

W Londynie jest już po raz piąty. Robi sobie kilkutygodniowe, a czasem kilkumiesięczne "turnusy".

W Polsce od lat jest bezdomna. 55-letnia Alicja pochodzi ze wsi koło Piotrkowa Trybunalskiego. Po śmierci rodziców straciła gospodarstwo rolne; rozpadło się też jej małżeństwo.

Trzy lata mieszkała na dworcu w Piotrkowie. Nękana przez policję i straż miejską wyruszyła w końcu w świat.

Żebrze i nawiązuje przyjaźnie. Jak twierdzi, ma już sporo znajomych, którzy przynoszą jej odzież i ciepłą herbatę. Przyjechałam tu z małym plecaczkiem, a teraz mam dwie walizy i wózek - chwali się.

Na zimę jednak wybiera się do cieplejszego kraju. Najchętniej pojechałaby do Afryki, ale tam wiele nie "zarobi". Myśli o Italii. Tylko czy Włosi mają tak dobre serca jak "Inglisze"?

PostNapisane: 2015-02-16, 17:20 

Kotzurku niestety z płatno¶ci± za wierszówkę s± problemy, tzn. to jest gazeta darmowa, utrzymuj±ca się wył±cznie z reklam. Zazwyczaj można co¶ tam utargować, żeby na tym zarobić, ale większo¶ć ludzi pisze za darmo lub za drobne pieni±dze

----------------------------------------
akcesoria górnicze, bardy górnicze, lampa górnicza, prezenty górnicze, upominki górnicze

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]