Teraz jest 2018-10-18, 11:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-03-10, 16:52 

Szczepienia - ważne, czy w pewnych sytuacjach przereklamowane? Co o tym uważacie? Coraz to bardziej nurtuje mnie ten temat, kiedy słyszę opinie rozmaitych speców. Czasem słyszy się, że nie należałoby, nieraz wyraźnie odwrotnie. Jak to jest? Ja własne pociechy szczepię regularnie, zgodnie z zaleceniami doktorów. Mimo to znam parę matek, które omijają co poniektóre szczepionki bądź też nie wykupują tych dodatkowych, albowiem czy też nie wierzą w ich działanie, lub uważają, że bardziej szkodzą, niż pomagają. Chcę zaznajomić Wasze zdanie na ten temat.

Tytuł: RE:
PostNapisane: 2015-03-11, 15:14 

Sądzę, że bazowe szczepienie to nieodzowność. Ja swojego brzdąca szczepiłam także na parę dodatkowych chorób, ale tylko po zaleceniach lekarza. Ale te akcesoryjne, niejednokrotnie płatne, także się przydają. To naturalnie dzięki szczepieniom organizm adaptuje się z bakteriami oraz umie je rozpoznawać oraz prędzej zwalczać. To tak w ogromnym skrócie, jeżeli chodzi o działanie bakterii. Czasem po szczepieniu dziecko nie czuje się dobrze, ale to bez znaczenia - w końcu szczepionkę wolno traktować jak przyszłościową inwestycję w przyszłość brzdąca.
----------------------------------------

borelioza, leczenie boleriozy
http://www.vitanea.eu/35-Borelioza---Krakow.htm

Tytuł: RE...
PostNapisane: 2015-03-11, 18:45 

Zgadzam się, ale również nie wolno przedawkować w kierunku zanadto dużej ilości szczepień. Ja wykonałam dla swoich bliźniaków wyłącznie te szczepienia, jakie są najistotniejsze. Żadnych dodatkowych. Należałoby zwrócić się po poradę do doktora, on oszacuje, czy dziecko pragnie pobocznej opieki oraz czy wypada je szczepić, czy też wystarczą tylko te podstawowe. Ja polegam na mojej doktor rodzinnej i wszystko jest ok - Tobie również tak radzę. Nie ma sensu przesadzać w żadnym kierunku, to optymalne nastawienie.

niepubliczne przedszkole kraków, prywatne przedszkole kraków
http://www.pp11.krakow.pl/4-Kalendarium-Roku-Szkolnego.htm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]