Teraz jest 2019-08-17, 15:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-10-24, 14:27 

kraj faktycznie jest niepodległy, ale za głowę państwa uważa królowa wielkiej brytanii - A country really is independent, but about head of state acknowleadge a queen of the Greate Britain.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-24, 14:57 

Może trochę światła rzuci Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Commonwealth_of_Nations), fragment:
Cytuj:
Queen Elizabeth II, who is the Head of State of the 16 Commonwealth Realms, is the Head of the Commonwealth, and as such is the symbol of the free association of its members. This title, however, does not imply any political power over such members, and does not automatically belong to the British monarch. In practice Queen Elizabeth heads the Commonwealth in only a symbolic capacity, and it is the Commonwealth Secretary-General who is the chief executive of the organisation.

Może więc odejść od oryginału i spróbować jakoś tak:
Being a member state of the Commonwealth of Nations, Australia is symbolically ruled by Queen Elizabeth II.

W twojej wersji:
The Head of State of the (bo wiadomo, o którym kraju mówimy) country is Queen Elizabeth II but her reign is only symbolic.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-24, 15:08 

Wiadomo o który kraj chodzi bo wcześniej była o tym mowa. Ale nie chcę pisać ,,Elizabeth II" tylko królowa Wielkiej Brytanii. To jest zdanie z mojego scenariusza. tylko jak mam napisać ,,królowa WB"?

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-24, 16:23 

Karolina14 napisał(a):
Wiadomo o który kraj chodzi bo wcześniej była o tym mowa. Ale nie chcę pisać ,,Elizabeth II" tylko królowa Wielkiej Brytanii. To jest zdanie z mojego scenariusza. tylko jak mam napisać ,,królowa WB"?

Może zamiast królowa Wielkiej Brytanii zręczniej byłoby napisać królowa Zjednoczonego Królestwa (queen of the United Kingdom) :?:

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-24, 19:35 

Ale (w moim cytacie):
This title, however, does not imply any political power over such members, and does not automatically belong to the British monarch

Dlatego chyba lepiej napisać, jak proponowałem :?:

Ups: chodzi o szefowanie (symboliczne) we Wspólnocie... :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-25, 19:01 

:D Właściwie to już musztarda po obiedzie bo dzisaj oddałam scenariusz panu od angielskiego. :D Zrobiłam w klasie casting i wiem już kto zagra. Obawiam się tykko, ze sie tego nie naucza. :( Niezbyt ich cieszyła perspektywa uczenia się na pamięć mojego tekstu. :cry: W sumie casting był bardzo przykry :cry: bo nikt nie chciał grać. To dlatego, że im sie nie chce. Ale mi było przykro. :cry: :cry:

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]